16 Nisan’da HAYIR!

Türkiye deki son gelişmeler Kuzey Kıbrıs’da etkilemiştir. Erdoğan iktidara geldiğinden beri, Kıbrıs’ta çalışan insanlar, Türkiye’de de, ekonomik rejim, kamu sektöründeki kesintiler, özelleştirmeler ile yaşadı, altyapı teşvik kesintileri ve daha fazla para özel şirketlere verildi, okul ve hastaneler yerine daha fazla camiler inşa ediliyor, bunun sonucunda refah sistemi yok oluyor. Dahası, başarısız darbeden sonra, daha fazla ve daha tehlikeli şekilde linç kültürünü ve Gri Kurtların büyümesini gördük. Tabii ki bunlar bütün hükümetlerin kurulması Kıbrıs partilerin sevgili yardımıyla oluyor. Kuzey Kıbrıs’ta yaşamakta olan birçok Türk halkının burada da oy kullanacaklar.

Kuzey Kıbrıs ta yaşayan Türk halkına Türkiye hükümeti tarafından tehdit ve rüşvet teklif edilmekte, rejimler sırasına göre, bazı zamanlarda bunu oy için Türk rejimlerin yerel işbirlikçileri olmaktadır. Olan hayatlarını daha iyi bir yaşam haline getirmek mi? Cevap Hayır! Referandum oy kullanmaları için çağrıda bulunuyoruz.  Türkiye, Kıbrıs ve daha iyi bir yaşam için HAYIR oyu vermelerini diliyoruz. Hep birlikte daha iyi yaşam inşa edebiliriz.

16 Nisan’da sandıktan çıkacak her bir HAYIR oyu, Erdoğan ve onun kurmaya çalıştığı tek adam rejimine bir darbe olacaktır. Her bir HAYIR oyu ayrıca yoksulluk sınırının altında asgari ücrete ve emekli maaşlarına, hastanelerde uzun randevu kuyruklarına, işsizliğe, enflasyona, kredi borcu altında ezilmeye karşı ortak bir ses olacaktır.

Birleşmek, sindirme, korku, terör ve baskıya karşı mücadeleyi sağlar. Bu mücadele içinde birleşme, daha iyi konut, sağlık, eğitim, iş, demokratik ve işçi haklarını sağlayacaktır.

daha oku

Türkiye: Sıra sana da gelmeden, HAYIR

https://nedacy.wordpress.com/2017/03/31/turkiye-sira-sana-da-gelmeden-hayir/

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για την εξάλειψη των ανεπιθύμητων σχολίων. Μάθετε πως επεξεργάζονται τα δεδομένα των σχολίων σας.

Αρέσει σε %d bloggers: