15 Mayıs – Dünya Debout – Dayanışma Eylemi

Son iki aydan bu beri Fransa da önemli olay yaşanmaktadır ve Fransa Parlamentosuna karşı, Öğrenci ve halk birlikteliği ile mücadele etmektedirler. Neden mücadele ediyorlar? Fransa parlamentosu almak istediği kararlar yüzünden. Nedir bu almak istediği karalar. İşçi ve emekçilerin maaş kesintisi, Yeni işçilerin çalışma saatlerinin artırılması ve bunun yanında fazla mesailerin ödenmemesi ve son olarak da işverenlerin yanında çalışan işçilerin, sorgusuz sualsiz kolay iş yerinden atılma yasalarını çıkarmak istemektedirler.

index99

Şu anda kuzey Kıbrıs da, Türkiye parlamentosu ile Kuzey Kıbrıs parlamentoları arasında buna benzer protokol imzalanmıştır.

Fransa da yaşanan olaylara karşı duyarsız kalamayız. Çünkü bir gün bizim başımıza da gelecektir. Özellikle Kuzey Kıbrıs da varolan sol siyasi ve sol örgütlerin ortak mücadele düşünceleri, Kuzey Kıbrıs’ın Avrupa Birliğine girdikten sonra başlaması yönündedir. Biz Neda olarak bu düşünceye şiddetle karşıyız! Çünkü çok geç olacaktır. Bunun örneği. Şu anda Avrupa üyesi olan Fransa da yaşanmaktadır. Ve Fransa da yaşanlardan çok iyi bir ders çıkarmamız gerekir. Biz Neda olarak vurgulamak istediğimiz, Avrupa birliğinin dayatmalarına karşı, ÇOK GEÇ OLMADAN MÜCADELEYE HEMEN ŞİMDİ!

HEP BERABER MÜCEDELE ETMELİYİZ!

SOSYALİST AVRUPA İÇİN BİRLİKTE MÜCADELEYE!

Pazar günü 15 Mayıs, saat 17.00, Eleftherias meydanında Fransa halkının mücadelesi destek için eyleme katilin!

Perşembe günü 19 Mayıs, ‘Fransa’dan, İngiltere’den, ABD’ye: Dünya’da gençlik hareketleri!’ için toplantı yapılacatır. Saat 19.30, Stasandru 8, NEDA ofisinde.

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για την εξάλειψη των ανεπιθύμητων σχολίων. Μάθετε πως επεξεργάζονται τα δεδομένα των σχολίων σας.

Αρέσει σε %d bloggers: